1 | Timestamp | Email Address | Chapter Name | Team Member #1 | Team Member #2 | Team Member #3 | Team Member #4 | Team Member #5 | Number of alternates you plan on bringing? | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/27/2024 11:41:37 | gibsona2@hcsedu.org | Bolivar Central | Colin Mayberry | Carson Hensley | Caleb Sowder | Leah Smith | Payton Maxwell | ||||||||||||||||||||
3 | 2/13/2024 17:00:54 | rbreckenridge@tipton-county.com | Brighton FFA Chapter | Daniel Jimenez | Eliza Yucalevich | Jacob Knight | Bryson Downing | Jack Houston Rushing | ||||||||||||||||||||
4 | 2/24/2024 17:49:17 | jjffa@hotmail.com | Covington | Douglas Farney | Matthew Kurrus | Connor Leland | Tristan Martin | Erin Grisham | ||||||||||||||||||||
5 | 3/1/2024 14:48:13 | ashley.moore@crockettcavs.net | Crockett County | Grant Carroll | Parker Mansfield | Eli Saylors | Carson Sanford | Colton Mayo | ||||||||||||||||||||
6 | 1/30/2024 19:55:27 | Jonathan.Holden@wcsk12tn.net | Dresden FFA | Cayden Lowry | Destanie Dean | Dalton Sampley | Hayden Burris | Mavree Craig | ||||||||||||||||||||
7 | 2/27/2024 12:36:22 | caitlyngitchell@dcchoctaws.net | Dyer County | Tanner Fisher | Tony Lawrence | Jordan Johnson | Braxton Brock | Zack Copeland | ||||||||||||||||||||
8 | 3/1/2024 7:42:19 | archierich331@gmail.com | Gleason | John Oliver | Colt Corbin | Emerson Tolleson | CJ Buechler | CJ Reed | ||||||||||||||||||||
9 | 2/14/2024 10:47:35 | john.joyner@hcsk12.net | Haywood | Landon Chapman | Wyatt Poole | Lee Stokely | Buck Pennell | Koby Morris | ||||||||||||||||||||
10 | 2/28/2024 10:11:08 | jason.wiles@hcsvikings.org | Humboldt FFA | Arianna Thornton | Kananda Lewis | Coner Boucher | Cy'Linthia Wedley | Rico Oldham | ||||||||||||||||||||
11 | 2/26/2024 8:46:41 | bill_newsom@hotmail.com | Munford | Bryson Brewer | Clayton Fowler | Bill Freiner | Mavric Markle | Jaycob Tidwell | ||||||||||||||||||||
12 | 2/26/2024 18:42:32 | arianne.stearns@trentonssd.org | Peabody FFA | Brody Temple | Emmanuel McClary | Lilly Burns | Aiden Ppore | Jayden Jones | ||||||||||||||||||||
13 | 3/1/2024 9:33:28 | webb.tanner@hcschoolstn.org | Scotts Hill | Sam white | Garrett Buffole | Adam Tubbs | Cole Clark | Jesse Rogers | ||||||||||||||||||||
14 | 2/26/2024 18:03:38 | kyle.rogers@wcsk12tn.net | Westview | Jamison Simmons | Colton Scott | Maddox Scoggins | Micheal McKnight | Ryne Roney |
1 | Timestamp | Email Address | Chapter Name | Team Member #1 | Team Member #2 | Team Member #3 | Team Member #4 | Team Member #5 | Number of alternates you plan on bringing? | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | ||||||||||||||||||||||||||||
3 | ||||||||||||||||||||||||||||
4 | 2/16/2023 11:00:14 | rbreckenridge@tipton-county.com | Brighton | Jacob Knight | Jack-Houston Rushing | Douglas Farney | Caiden Gaines | Daniel Jimenez | ||||||||||||||||||||
5 | 2/17/2023 8:43:57 | richard.ruehl@decaturschools.org | Riverside FFA | Josh Crawley | Daniel Dickson | Evan Jackson | Levi Keeton | Matthew Wyatt | ||||||||||||||||||||
6 | 2/17/2023 12:26:35 | webb.tanner@hcschoolstn.org | Scotts Hill | Sam White | Jesse Rogers | Garrett Buffalo | Elijah Creason | James Hurlbert | ||||||||||||||||||||
7 | 2/23/2023 8:29:07 | gibsona2@hcsedu.org | Bolivar Central | Andrew Hill | Carson Hensley | Caleb Sowder | Leah Smith | Colin Mayberry | ||||||||||||||||||||
8 | 2/23/2023 8:31:01 | michael.allen@trentonssd.org | Peabody | Cole Barnett | Evan Temple | Mason Burress | Emmanuel McClary | Eli Temple | ||||||||||||||||||||
9 | 2/23/2023 9:59:07 | bill_newsom@hotmail.com | Munford | Houston Null | Austin Rogers | Malachi Bone | Jeremiah Sullins | Bryson Brewer | ||||||||||||||||||||
10 | 2/24/2023 6:49:23 | jjffa@hotmail.com | Covington | Brandon Childress | Issac Fields | Connor Leland | William Martin | Aremiron Sanders | ||||||||||||||||||||
11 | 2/26/2023 21:27:10 | Kyle.Rogers@wcsk12tn.net | Westview | Brayden Wagster | Jamison Simmons | Sam Bavido | Dayton Todd | Easton Stricklin | ||||||||||||||||||||
12 | 2/27/2023 17:44:12 | garry.butler@lcfalcons.net | Lake County FFA | Noah Grandi | Michael Simpson | Patrick Johnson | Makhi Montgomery | nevaeh Grandi | ||||||||||||||||||||
13 | 2/28/2023 11:31:22 | mossl@henryk12.net | Paris | Levi Rabey | Parker James | Shaun Jackson | Gavin Perkins | Thomas Conroy | ||||||||||||||||||||
14 | 2/28/2023 17:03:22 | ashley.moore@crockettcavs.net | Crockett County | Grant Carroll | Carson Stanford | Colton Mayo | Mason Brauer | Jamie Hicks | ||||||||||||||||||||
15 | 3/1/2023 7:34:20 | archierich331@gmail.com | Gleason | Layne Fowler | CJ Buechler | Kylan Borneman | Keaton Ramsey | Connor Cook | ||||||||||||||||||||
16 | 3/1/2023 13:59:39 | john.joyner@hcsk12.net | Haywood | Jamarius Reed | Koby Morris | Landon Chapman | Jayden Gierman | Nick Catalan | ||||||||||||||||||||
17 | 3/2/2023 20:23:41 | Jonathan.holden@wcsk12tn.net | Dresden FFA | Miller Moore | Destanie Dean | Dalton Sampley | Cayden Lowry | Hayden Burris | Registered Late |
1 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/22/2022 18:04:45 | jjffa@hotmail.com | Covington | Mike Hopkins | Mitch Hopkins | Jackson McBride | Thorne Turner | Christian White |
3 | 2/28/2022 6:54:38 | gibsona2@hcsedu.org | bolivar central | cole vickers | austin cossar | mitchel smalley | andrew hill | patience mccumber |
4 | 2/28/2022 11:07:42 | john.joyner@hcsk12.net | Haywood | Skylar Johnson | Lane Hayes | Jamarrius Reed | Austin Parnell | Topher Swalm |
5 | 2/28/2022 13:11:23 | cookn@mcnairy.org | McNairy Central FFA | JW McCullar | Major Prince | Connor Willis | Will Pierce | Taylor Pierce |
6 | 2/28/2022 18:32:43 | ashley.moore@crockettcavs.net | Crockett County FFA | Parker Mansfield | Carson Pruitt | Riley Robertson | Grant Carroll | Connor Springfield |
7 | 3/1/2022 6:27:37 | bill_newsom@hotmail.com | Munford | Malachi Bone | Bryson Brewer | John Dylan Conrad | Houston Null | Austin Rogers |
8 | 3/1/2022 14:52:01 | archierich331@gmail.com | Gleason FFA | Tallon Legens | Mason Fuzzell | Isaac Denton | Kolton Crochet | Clayton Buechler |
9 | 3/1/2022 17:02:30 | michael.allen@trentonssd.org | Peabody | Jevonte Bailey | Andrew Barrientos | Travis Frazier | Cole Barnett | Mason Burress |
10 | 3/1/2022 17:07:30 | eason.josh@hcschoolstn.org | Scotts Hill | Nate Wilson | Matthew Petty | Zach Emmons | Brett Patterson | Tyler McDaniel |
11 | 3/1/2022 18:48:15 | jason.wiles@hcsvikings.org | Humboldt FFA | Eleanoir Keller | Taylor Barber | Coner Boucher | Arianna Thornton | Rickey Rainey |
1 | 2/13/2020 15:53:16 | richard.ruehl@decaturschools.org | Riverside | Dakota Baker | Cutter Dickson | Andrew Lawlor | Caesar Ruiz | Conner Warbritton | 0 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/18/2020 13:49:52 | shuffman@tipton-county.com | Brighton | Miller Countess | Ben Dunlap | Ethan Brunner | J. D. Rankin | Haley Leopard | 3 or 4 |
3 | 2/19/2020 11:05:59 | brasher.dakota@hcschoolstn.org | Lexington | Jasa Gilbert | Quadian Austin | John Beecham | Kyle Rice | John Hatchett | 3 |
4 | 2/19/2020 12:10:54 | cookn@mcnairy.org | McNairy Central FFA | Houston McCullar | Braden Kirk | Matt Smith | Isaiah Selhime | Chance Barkley | 1 |
5 | 2/20/2020 16:34:58 | eason.josh@hcschoolstn.org | Scotts Hill | Zane White | Jaxon Sullivan | Brett Wilson | Bradley Austin | Zach Emmons | 2 |
6 | 2/24/2020 9:13:13 | jjffa@hotmail.com | Covington | Leanna Gray | Mitch Hopkins | Wesley Morris | Madison Rowland | John Travis Turner | 6 |
7 | 2/24/2020 9:20:05 | bill_newsom@hotmail.com | Munford | Zack Looney | Daniel Ware | John Dylan Conrad | Jamie Naylor | Logan Radliffe | 3 |
8 | 2/24/2020 12:07:09 | Steve.stigall@wcsk12tn.net | Gleason | Kolton Crochet | Isaac Denton | Alex Eddlemon | Mason Fuzzell | Tallon Legens | 0 |
9 | 2/24/2020 16:50:05 | youngc@henryk12.net | Paris | Charlie Morton | Britian Hutson | Emma Brewer | Tucker Hopkins | Dalton Paschall | |
10 | 2/25/2020 8:08:09 | majorg@gcssd.org | South Gibson County | Sam Rogers | Keaton Davis | Brody Putman | Kase McFarland | Jacob Pennington | 2 |
11 | 2/25/2020 8:42:03 | Billy.Fuqua@wcsk12tn.net | Westview FFA | Weston Rowlett | Hunter Hall | Caleb Stewart | Isaac Copeland | Will Rea | 1 |
12 | 2/25/2020 8:53:32 | gibsona2@hardemancountyschools.org | bolivar central | Mark Ross | Cole Eubanks | Shelby Woods | Sam Baker | Jesus Munuz | 0 |
13 | 2/25/2020 8:57:14 | jason.wiles@hcsvikings.org | Humboldt FFA | Hope Choate | Ty Gilman | McKenzie Dickson | Gabe Bracamonte | Destin Fuller | 0 |
14 | 2/25/2020 9:07:38 | john.joyner@hcsk12.net | Haywood | Hanna Littlejohn | Alyssa Allen | Preston Moore | Topher Swalm | Kaleb Goodman | 2 |
15 | 2/25/2020 11:10:36 | garry.butler@lcfalcons.net | Lake County FFA | Cole Estes | Stephen Gunier | James Howard | George Vaughn | Cassie Wilbanks | 0 |
16 | 2/25/2020 11:35:46 | michael.allen@trentonssd.org | Peabody | Colby Lancaster | Rafe Hannah | Travis Frazier | Aidan Huerta | Mason Gant | 1 or 2 |
17 | 2/25/2020 12:02:44 | ashley.moore@crockettschools.net | Crockett County | Levi Knox | Hayden Butler | Kloie Moore | John Moore | Taylor Ball | 0 |
18 | 2/25/2020 13:31:48 | jabel@huntingdonschools.net | Huntingdon | Toxey Perritt | Andrew Cotton | Seth Lamar | Kyle Brown | Sam Sturgis | 0 |
19 | 2/25/2020 17:33:20 | klumpkinh@dyersburgcityschools.org | Dyersburg | Jakob Cartwright | Tyler Davis | Porter Jenkins | Jack Ladd | Brennan Rood | 1 |
20 | 2/27/2020 10:11:52 | jonathan.holden@wcsk12tn.net | Dresden FFA | Garrett Johnson | Ian Pinion | Jesse Randolph | Daniel Dean | Austin Peevyhouse | 1 |
1 | Timestamp | Chapter Name | Team Member #1 | Team Member #2 | Team Member #3 | Team Member #4 | Team Member #5 | Number of alternates you plan on bringing? |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/6/2019 9:54:31 | Dresden FFA | Nate Montgomery | Will Lewellen | Daniel Dean | Clayton Harper | Bryan Vieyra | 3 |
3 | 2/8/2019 10:22:53 | Covington | Tucker Roach | Austin Burgess | Billy Thorn | Madison Rowland | Leanna Gray | 6 |
4 | 2/15/2019 10:45:55 | Gleason | Chance Chandler | Alyssa Hudson | Hart Mckenzie | Hunter Smith | Branden Arant | 0 |
5 | 2/15/2019 12:44:48 | Westview FFA | Hunter Hall | Issac Copeland | Ben Rea | Dylan Hazlewood | Ben Rea | 0 |
6 | 2/19/2019 7:42:28 | McNairy Central FFA | Matthew Wilbanks | Ian Mehr | Tucker Hill | Aaron Hostetler | Dalton Nixon | 3 |
7 | 2/20/2019 10:18:34 | Greenfield | Dylan Davison | Grant Huffstetler | Jackson Crouse | Jacob Arnold | Joshua Floyd | 1 |
8 | 2/21/2019 19:11:57 | Lake County FFA | Robert Coats | Mason Meador | Luis Romero | Logan Tubbs | George Vaughn | 3 |
9 | 2/24/2019 16:54:57 | Crockett County | Hayden Butler | John Moore | Taylor Ball | John Walker | Levi Knox | 0 |
10 | 2/24/2019 21:22:15 | Paris | Blake Morton | Charlie Morton | Dalton Dodd | Duncan Bennett | Britian Hutson | 0 |
11 | 2/25/2019 8:26:48 | Scotts Hill | Hunter Tillman | Zane White | Brett Wilson | Cody Buck | Jaxon Sullivan | 1 |
12 | 2/25/2019 17:11:48 | Bolivar Central | Mark Ross | Clayton moorehead | Cole Eubanks | Caleb Atkins | Sam Baker | 0 |
13 | 2/26/2019 7:45:04 | Munford | Colton Harris | Zack Looney | Cody Crook | Jamie Naylor | Cameron Pope | 4 |
14 | 2/26/2019 10:27:20 | Peabody | Colby Lancaster | Hunter Cloar | Mason Grant | Rafe Hannah | Jason Lancaster | 0 |
15 | 2/26/2019 11:41:48 | Haywood | Hunter Rains | Preston Moore | Charles Phillips | Lucas Haynes | Lyle Land | 4 |
16 | 2/28/2019 14:59:38 | Brighton | Preston Cline | Will Overstreet | Gracey McIntyre | Ethan Malone | Kylee Dye | 2 |
1 | Timestamp | Chapter Name | Team Member #1 | Team Member #2 | Team Member #3 | Team Member #4 | Team Member #5 | Number of alternates you plan on bringing? | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/26/2018 22:58:08 | Bolivar central | Chad driver | Zack Marek | Clayton Morehead | Mark Ross | Caleb Atkins | Kyle Mcdonald | |
3 | 2/26/2018 14:23:07 | Brighton | Ashton Quarles | Emily Schneider | Preston Cline | Parker McNair | Miller Countess | 2 | |
4 | 2/27/2018 19:51:42 | Chester County | Ryan Beshires | Jimmy Isaacs | Hunter McAdams | Matthew McGuire | Cody Pierce | 1 | |
5 | 2/11/2018 19:39:59 | Covington | Nick Kellum | Quentin Morris | Elisha Spitler | Gary Richardson | Wesley Morris | 3-Where is the spot for the fifth team member? | |
6 | 2/27/2018 17:12:13 | Crockett County FFA | Peter Maher | Hayden Butler | John Walker | Christian Guinn | John Moore | 3 | |
7 | 2/27/2018 8:57:09 | Dresden FFA | Jacob Heatley | Stephen Nanney | Garrett Roberts | Parker Maxey | Nate Montgomery | 0 | |
8 | 2/21/2018 13:48:49 | Gleason | Chance Chandler | Alyssa Hudson | Hart Mckenzie | Walker Faulkner Hunter Smith | |||
9 | 2/26/2018 10:48:06 | Greenfield | John Brock | Jacob Arnold | Nick Mitchell | Seth Davidson | Dylan Davison | ||
10 | 2/27/2018 7:54:36 | Haywood | Hunter Waddell | Preston Antwine | Hannah Littlejohn | Preston Moore | Trevon Banks | #5 Member Bradley Johnson | |
11 | 2/25/2018 17:04:41 | Lake County FFA | Jordan Runions | Josh Baker | John Covington | Justin Miller | Robert Coats | 2 | |
12 | 2/22/2018 12:16:36 | McNairy Central FFA | Jacob Cotner | Arturo Bonnilla | Ethan Lambert | Matthew Willbanks | Dalton Nixon | 3 | |
13 | 2/27/2018 8:46:42 | Munford | Zach Chapman | Wilson Todd | Cameron Pope | Jed Scott | Zach Looney | 2 | |
14 | 2/23/2018 20:53:12 | Peabody | Mason Gant | Hunter Cloar | Felipe Huerta | Rafe Hannah | Justin Newton | ||
15 | 2/27/2018 11:12:47 | Riverside | Haden Bawcum | Chase Brasher | Cody Moody | Tristen Tyler | Kaleb White | 0 | |
16 | 2/26/2018 15:27:14 | Scotts Hill | Dustin Doyle | Brett Deere | Hunter Tillman | Zane White | Chase Rushing | ||
17 | 2/13/2018 12:58:23 | Westview FFA | Tyler Davis | Will Rea | Issac Copeland | Hunter Hall | Ben Rea | 1 |
1 | Timestamp | Chapter Name | Team Member #1 | Team Member #2 | Team Member #3 | Team Member #4 | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2/11/2017 15:21:01 | Covington | Bailey Black | Nick Kellum | Greg Mullins | Will Turner | ||||||||||||||||||||
3 | 2/16/2017 9:57:08 | Munford | Jackson Arthur | Austin Miles | Garrett Martin | Logan Regenold | ||||||||||||||||||||
4 | 2/21/2017 11:06:02 | Dresden | Jordan Bell | Duke Winstead | Garret Roberts | Jonathan Smartt | ||||||||||||||||||||
5 | 2/22/2017 12:09:49 | Riverside | Tony Brewer | Justin Hopper | Tristen Tyler | Brandon White | ||||||||||||||||||||
6 | 2/27/2017 9:49:00 | Crockett County | Holden Lovelace | Graham Morris | Christian Guinn | John Walker | ||||||||||||||||||||
7 | 2/28/2017 10:32:08 | Haywood | Dakota Phillips | Dylan Jones | Kyle Leath | Hunter Waddell | ||||||||||||||||||||
8 | 2/28/2017 11:48:38 | Westview FFA | Katie Rea | Tanner Owensby | Jacob Penick | Brooklyn Loar | ||||||||||||||||||||
9 | 2/28/2017 15:40:53 | McNairy central | Jacob Cotner | Matthew Wilbanks | Brad King | Arturo Bonillia | ||||||||||||||||||||
10 | 3/1/2017 8:30:53 | Gleason | Heath Keeling | Michael Hicks | Hart Mckenzie | Chance Chandler | ||||||||||||||||||||
11 | 3/1/2017 22:07:04 | Bolivar central | Chad driver | Clayton Morehead | Paul Williams | Zack merek | ||||||||||||||||||||
12 | 3/2/2017 7:28:06 | Obion County Central | Joel Johnson | Keenan Miller | Cody Little | Blake Jones, Blake Bloxom | ||||||||||||||||||||
13 | 3/2/2017 12:37:02 | Chester Co. | Ryan Beshires | Jimmy Isaacs | Phillip McAdams | Matthew McGuire | ||||||||||||||||||||
14 | 3/2/2017 15:32:56 | Dyersburg | Allan Houston | Darin Powell | Noah Flatman | Justin Henson | ||||||||||||||||||||
15 | 3/2/2017 16:21:30 | Brighton FFA | Rilee Winters | Ryan Wade | Kelley Ann Rice | Cody Bowen, Thomas Conrad | ||||||||||||||||||||
16 | 3/2/2017 16:27:54 | Lake County FFA | Robert Hunter Coats | Tyler Riley | Trey Spicer | Kyler Quick and Will Yates | ||||||||||||||||||||
17 | 3/6/2017 12:34:49 | Clarksburg | Trevor Moore | Brad Hampton | Jesse Thomas | Blake Longmire |